تبلیغات
پرواز - خلبانان چقدر حقوق می گیرند ؟
 
پرواز
پرواز را به خاطر بسپار,پرنده مردنیست...
درباره وبلاگ


سلام دوستان.اسمم بیتاست و می خوام در آینده ی خیلی نزدیک خلبان بشم.این وب سایت درباره ی پرواز,خلبانی و هواپیماست.امیدوارم خوشتون بیاد و بتونین از مطالبش استفاده کنین.واسم دعا کنین تا موفق بشم.
ممنون که اومدین...
ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
Hi. My name is Bita and I want to become a pilot in the near future. This website is about flights, pilots and planes and etc. I hope you like and use of their contents. Pray for me to be successful.
Thanks to come ...

مدیر وبلاگ : بیتا
نویسندگان
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

در زمان نوجوانی سه موضوع نوجوانان و جوانان را تشویق میكند تا خلبان هواپیما ی مسافربری شوند :اول عشق پرواز  .. دیدن همه جهان بدون خرید بلیط و سوم حقوق آن كه همیشه به نظر می رسد خیلی بالاست .

هنوز هم ممكن است این سه عامل مشوق خوبی برای خلبان شدن باشد

حالا اگر علاقه مند  هستید از میزان حقوق دریافتی خلبانان آگاه شوید با ما همراه باشید .

اكثر شركت های هواپیمایی حقوق دریافتی خلبانان خود را ساعتی محاسبه میكنند  ولی یك حداقل ساعت را برایشان در نظر میگیرند كه در حدود 70 ساعت است .

یك قانون كلی این است كه هر چه هواپیما بزرگتر و سال های كار آن بیشتر باشد حقوق بیشتری دارد و البته یك استثنای بزرگ وجود دارد به نام شركت ((سات وست ارلاینز))

southwest airlines))  ایلات متحده  چون تمام هواپیماهایش بوئینگ 737 است تا خلبان خوب خود را از دست ندهد . بالاترین حقوق را برای خلبانانش در نظر می گیرد . بی خود نیست كه این شركت با داشتن بیش از 500 هواپیما كه بیش از سی سال نیز از تائسیس آن می گذرد . تا به حال سقوط نداشته است . پول خوب می دهد و خلبان خوب استخدام میكند و تنها شركت هواپیمایی مرتب سود ده ایالات متحده است.

در حال حاضر به نظر میرسد خلبانان A-380  حرف اول را در زمینه حقوق بزنند كه آن هم به خاطر اندازه بسیار بزرگ این هواپیما است . خلبانان بوئینگ 747 حقوقشان  به اندازه خلبان B-777 است. بعضی از شركت ها مانند امارات . حقوق را به صورت ماهانه می دهند و جزییات مدل و سال های تجربه را اعلام نمی كنند .  بعضی از شركت ها نیز حقوق را به صورت پروازی می دهند مانند شركت سات وست كه در اینجا تبدیل به ساعتی شده است . البته در مورد حقوق بالاب شركت سات وست  باید گفت چون هواپیماهای این شركت به طور متوسط روزی 5/11 ساعت پرواز می كنند و مسیر های پروازی معمولا 2-1 ساعته هستند  تعداد نشست و برخاست برای خلبانان زیاد بوده و ریسكشان نسبت به هواپیماهای بزرگ بیشتر است.

منبع:ماهنامه نوآور و سایت safety-aviation.blogfa.comشركت

نوع هواپیما

سال تجربه

حقوق ساعتی به دلار

حداقل ساعت پرواز

حداقل حقوق ماهانه به ملیون تومان

سات وست

B-737

1

174

78

13.5

سات وست

B-737

12

198

78

15.5

آمریكن

B-777

12

199

64

12.7

آمریكن ایگل

ATR-72

18

84

72

6

دلتا

B-777

12

186

65

12

امارات

-

18

حقوق ماهانه

-

11

فدكس

A-380

15

248

74

18.3نوع مطلب :
برچسب ها :

       نظرات
شنبه 14 آبان 1390
بیتا